Minął właśnie czas obdarowywania, można postarać się ocenić co sprawiło dużo radości dzieciom – pomimo że wybieraliśmy według własnych emocji. Zamiłowanie do pięknych przedmiotów to duża przyjemność ! Kupowanie rzeczy ze względu na ich design: wyjątkowy kształt, walory estetyczne, ciekawy pomysł – to przyjemność wyboru, użytkowania i posiadania. 

Kupując zabawki dla dzieci, kieruje się często taką przyjemnością, obcowania z dobrym projektem. Czasem zastanawia mnie czy to, co kupuje jest bardziej dla mnie czy bardziej dla dzieci ? Dzieci nie muszą mnie namawiać na kolejną zabawkę, czy przedmiot do dziecięcego pokoju, robię to sama z siebie dzieląc się z nimi radością obcowania z ładnymi przedmiotami. Bardzo bym chciała aby nie było im wszytko jedno.

Jest wielu producentów i projektantów, których projekty są uwielbiane przez dzieci i warto je polecić. Podaje kilka propozycji, które nie tylko zaspokoiły moją potrzebę estetyczną, ale sprawdziły się  na naszym domowym poligonie i przeszły testy pomyślnie.

 

  • Nasz domowy hit to las ze swoimi mieszkańcami do ustawienia na tekturowych podstawkach – dzieci uwielbiają, budować, tworzyć, wypychać z szablonów. Było mnóstwo zabawy i podczas uwalniania zwierząt z kartonowych arkuszy i budowania figur przestrzennych. Następnie wszytko miało wiele zastosowań i szablony zostały z nami jako potrzebna cześć dalszej zabawy. Dla tych którym tak ja nam podoba się ich świetna stylistyka są do kupienia także inne rzeczy w takim samym stylu: piżamy, pościele. Dzięki autorom możemy wędrować nie tylko po lesie ale też wybrać się do świata podwodnego i wystrzelić w kosmos… Echa Leśne 

Jako podarunki dla rodziny zaprzyjaźnionych dzieci, małych i dużych i bardzo dużych także były propozycje artystkę, która tworzy pod szyldem : Brevka

Większość wzorów jest częścią większej kolekcji w której skład wchodzą plakaty, tekstylia i ekologiczne tapety ścienne – po prostu zachwycają!

Możliwość zamówienia naklejki na samochód z wizerunkiem własnego psa to wspaniały pomysł a psy są i ładne i bardzo podobne.

  • innym prezentem dedykowanym dla dorosłych ale wybieranym przez dzieci to śledzone przez nas i lubiane stworki z pracowni ceramicznej Hadaki. Mamy nadzieje ,że to początek naszej kolekcji. Bardzo ładne i cieszy nas ,że są z nami.
  • Nie mogę pominąć prezentu który mnie zachwycił pomysłem. Starsza córka widząc moją reakcje z Mikołajem potajemnie ustaliła abym miała ten piękny naszyjnik. Jest to biżuteria z ulubionym moim Chrobotkiem ( wcześniejszy artykuł o Chrobotku ….), wspaniały pomysł, dbam o mojego chrobotka, towarzyszy mi od czasu do czasu podczas kąpieli w bezpiecznej odległości korzystając z pary jaką zawsze w nadmiarze produkuje ( wiem,że to nie jest ekologiczne i staram się być oszczędna). Teraz przyjemność jest też po stronie Chrobotka. Dziękuję Mikołajowi oraz wykonawcy takiej wspaniałej żywej biżuterii Joannie Komorowskiej