Im większe mamy odczucie, że współczesna cywilizacja, a raczej jej skutki, łapią nas w sidła, tym większą mamy potrzebę by od niej uciekać. Coraz bardziej doceniamy wszystko to, co jest bliżej natury, niesztuczne, mniej przetworzone. Tym samym zaczynamy zwracać szczególną uwagę na produkty, które jemy, w jakie tkaniny się ubieramy, w jaki sposób i z jakich materiałów powstały rzeczy, które towarzyszą nam w codziennym życiu. Można powiedzieć, że stajemy się bardziej czujnym i  świadomym odbiorcą i konsumentem.

Gdy pojawia się dziecko ta czujność uruchamia się we wzmożony sposób. Pragniemy bowiem otoczyć je tym co najlepsze dla jego rozwoju. Dotyczy to nie tylko odżywiania, ale także wychowania w taki sposób, aby nie stało się bezmyślnym konsumentem ulegającym wpływom producentów lecz osobą świadomie dokonującą wyboru. Na pewno określony wpływ na takie ukształtowanie człowieka będzie miało otoczenie, w którym się wychowuje. Rozumiemy przez to między innymi zabawki znakomicie rozwijające wyobraźnię i wpływające na rozwój intelektualny.

 

Dotyczy to także dekoracji i wyposażenia pokoju dziecka. Nie bez znaczenia dla jego zdrowia będzie wybór ekologicznych tapet, farb, lakierów i tkanin. Nie mniej istotny wpływ będzie miała zastosowana kolorystyka i motywy przewodnie dekoracji pokoju. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak kolory oddziaływają na ludzką psychikę. Chociażby błękitny w sposób udowodniony poprawia naszą kreatywność, zielony wzmacnia pozytywne emocje, żółty natomiast może wzmacniać zdolności intelektualne. Dziecko jeszcze mocniej odbiera wszelkie bodźce wizualne, dlatego w jego pokoju nie jest wskazane zastosowanie bardzo intensywnej – krzyczącej kolorystyki, lecz raczej stonowanej, delikatniejszej, jednak urozmaiconej. Możemy zastosować motywy dekoracyjne oparte na przyrodzie, pokazujące jej naturalne piękno, na przykład zwierzęta, które można spotkać w lesie czy na łące. Istnieje szeroki wybór wszelkiego rodzaju zabawek oraz dodatków, lamp, dekoracji ściennych z takimi przyrodniczymi motywami.

 

 

Nie zabraniajmy dzieciom współtworzyć wystroju swoich pokojów. Niech ich działania będą widoczne. Z zebranych na spacerze liści czy kasztanów mogą tworzyć dekoracje wg własnych pomysłów.

W naszej ocenie bardzo ciekawą propozycją wśród dodatków dekorujących wnętrze są „zdrowe” pościele wytwarzane z tkanin z bambusa i alg firmy Monamoon. Mogą one być używane także przez osoby cierpiące na alergie. Wzory na tych pościelach są powieleniem ręcznie wykonanych rysunków odwzorowujących otaczającą nas naturę, także egzotyczną i ukazującą podwodny świat. Produkt ten łączy w sobie aspekt zdrowotny, ręczną pracę artysty i także, co ważne dla dzieci zadanie edukacyjne poprzez interesującą i egzotyczną tematykę zastosowanych wzorów.

Dlatego pościel tą będziemy oferować Państwu w naszym sklepie. Prezentujemy w nim tylko wyselekcjonowane przez nas produkty, które możemy sprzedawać z oznaczeniem „Lepsze Wnętrza”. Kryterium uzyskania takiego certyfikatu dla produktu stanowi wysoki poziom projektu oraz wykonanie z materiałów naturalnych lub wysokiej klasy.

Bądźmy rodzicami przedkładającymi produkty naturalne nad sztucznymi i w tym kontekście pozwólmy dzieciom rozwijać miłość do natury, podziwiać jej piękno, doświadczać z nią kontaktu. Przyzwyczajenia w dzieciństwie do obcowania z naturalnymi i ekologicznymi produktami gwarantują, że w przyszłości, w dorosłym życiu będą one kierować się wyborem, który wyniosły z lat wcześniejszych.

11900099_1699065426991051_2974410307135333560_o

Kto chce wygrać taką pościel – zapraszamy do konkursu przedszkola „RAZ DWA TRZY MY„, szczegóły na Facebookowej stronie konkursu KONKURS PRZEDSZKOLA RAZ DWA TRZY MY…… zapraszamy

  • zdjęcia prezentowanych pokoi ze stron:
  • http://www.elle.pl
  • http://pixers.pl/blog/7674/
  • http://blog.scandikids.pl/author/scandikids/