Chodzi o to, żebyśmy wszyscy zdrowi byli. A zdrowym być to także żyć w przyjaznym otoczeniu.

Z racji na to, że na ludzi wokół siebie wpływu większego nie mamy, pozostaje tak zwana materia nieożywiona. Przestrzeń, która nas otacza, bez wątpienia oddziałuje na nasze samopoczucie. 

I właśnie o to chodzi, by budować ją świadomie. A z tym różnie to bywa. Przytłoczeni zmasowanym atakiem tego co jest trendy, a trendy jest to co można zobaczyć w mediach szeroko rozumianych, poszliśmy po rozum do głowy i sami zdecydowaliśmy co nam się podoba i czym chcemy się otaczać. Padło właściwie od razu na  czas, w którym wzornictwo wydawało nam się najciekawsze. Na lata 60.

Jako że nie jesteśmy ortodoksami i mam nadzieję nigdy nie będziemy, po krótkiej chwili rozszerzyliśmy granice naszego zainteresowania o przedmioty codziennego użytku z lat 50. i 70.

No i wyszła całkiem spora, bo 30-letnia rama, w której próbujemy się poruszać. Nie patrzymy w metrykę jeśli coś się nam podoba. Ważne abyśmy zdrowi byli i codziennie rano budzili się w miejscu, w którym dobrze się czujemy i do którego chcemy wracać. Tym się kierujemy budując swój świat rzeczy materialnych. Długa droga daleka przed nami, bo pięknych przedmiotów z tego okresu, których nie widzieliśmy nawet na zdjęciach jest morze. Może nam życia starczy, by ze wszystkimi się spotkać. Choć tak naprawdę nie sądzę byśmy zdążyli. I to też jest piękne, bo to co najciekawsze jest przed nami.

Szanujmy więc przedmioty codziennego użytku, które pieczołowicie wybieramy z myślą, że mają uprzyjemniać nam życie. Róbmy to świadomie i w zgodzie ze sobą.To one są odzwierciedleniem naszego wnętrza, naszych potrzeb, a w rezultacie tego kim jesteśmy.

Bardzo dziękujemy prowadzącym sklep Lata 60-te za inspirujący tekst i udostępnienie zdjęć.

Zapraszamy na stronę na FB po więcej inspiracji, my od dawna ją śledzimy:

WWW.FACEBOOK.COM/lata60te i do sklepu www.lata60-te.pl

Aby pozostać jeszcze przez chwilę w nastroju lat 60-tych, kilka klimatycznych zdjęć z „Długa Fretka Cafe ” na warszawskiej Starówce.

Do sesji i wystroju kawiarni zostały użyte meble ze sklepu Lata 60-te.