Piękny, pełen przestrzeni i słońca apartament 90m2 w sercu Warszawy.

p0wierzchnia: 90 m2

ilość pokoi: 3

kuchnia: połączona z salonem

piętro: 3

wysokość pomieszczeń: 360 cm

stan mieszkania: idealny

instalacje: wszystkie nowe

kamienica: po generalnym remoncie.

winda: brak

miejsce do parkowania: ulica

osoba do kontaktu: Agnieszka Kolasa –  tel. kom.793 40 69 69 

 

 Po 6 latach wynajmowania, apartament został  odrestaurowany: pomalowane ściany, powierzchnie drewniane w łazienkach zostały odnowione, niektóre meble i dodatki wymienione na nowe – to było zadanie z zakresu home stagingu. Tak przygotowany wystawiono go do sprzedaży i jednoczesnego wynajmu krótkoterminowego (przekierowanie do pełnej wersji oferty w Airbnb). Zdjęcia pochodzą z sesji zdjęciowej zrobionej przez biuro nieruchomości Know House Nieruchomości.

 

 Zalety mieszkania:

– dzięki wysokości pomieszczeń 360 cm i licznym, wysokim oknom, mieszkanie jest bardzo przestrzenne i doskonale doświetlone

– cechą charakterystyczną mieszkania jest jego nieregularny kształt, który daje pole do popisu oryginalnej aranżacji wnętrza

– apartament wykończono w nowoczesnym stylu, perfekcyjnie dobierając materiały wykończeniowe, ich kolory czy faktury

– miejsca do przechowywania, w tym szafy, ukryto w ścianach, co pozwoliło zyskać jeszcze więcej przestrzeni

– mieszkanie wyposażono w nowoczesne, solidne, praktyczne i cechujące się doskonałym designem meble i dodatki

– do apartamentu można wprowadzić się od razu, gdyż lokatorom zapewniono wszelkie niezbędne akcesoria, takie jak ręczniki, pościel, wyposażenie kuchni i łazienki oraz zastawę stołową

– 3 malownicze balkoniki zapraszają do relaksu i przyciągają obietnicą przepięknego widoku na centrum Warszawy

Historia 

Apartament przy ul. Konopczyńskiego w Warszawie posiada niezwykle ciekawą historię. Dawniej mieszkanie to należało do Jana Józefa Lipskiego, polskiego historyka i krytyka literatury, pisarza i publicysty. J.L. Lipski, poza działalnością kulturową, wsławił się również działalnością społeczną jako aktywny działacz opozycji demokratycznej w okresie PRL, współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników i Komitetu Samoobrony Społecznej KOR, członek zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Mazowsze, działacz socjalistyczny, przewodniczący Polskiej Partii Socjalistycznej, wieloletni przewodniczący pozostającej w podziemiu wolnomularskiej loży Kopernik oraz senator I kadencji z ramienia Komitetu Obywatelskiego. Za swoje zasługi cywilne i wojskowe dla pożytku Rzeczypospolitej Polskiej, J.L. Lipski został uhonorowany najstarszym i najwyższym odznaczeniem państwowym – Orderem Orła Białego.

Należące do Jana Józefa Lipskiego mieszkanie było częstym miejscem spotkań przedstawicieli świata kultury i nauki, a także służyło, podobnie jak wiele innych warszawskich mieszkań w tym okresie, organizacji wykładów przez Towarzystwo Kursów Naukowych, nieformalnie nazywanych Latającym Uniwersytetem.​ „Chodziło nam po pierwsze o to, żeby uczyć, żeby uczyć młodzież tematów niecenzuralnych, zakazanych i żeby wyrabiać w słuchaczach samodzielne, krytyczne, myślenie. Temu przede wszystkim miały służyć wykłady z historii najnowszej, historii idei, z literatury polskiej, rosyjskiej, z ekonomii, czy socjologii” – wyjaśniał ideę Uniwersytetu Latającego Jerzy Jedlicki, podczas konferencji poświęconej Komitetowi Obrony Robotników.

Obecnymi właścicielami mieszkania jest małżeństwo Anglików, na co dzień mieszkających w Szwecji.

Opieka nad mieszkaniem i możliwość wynajmu/kupna

Obecni właściciele mieszkania stałą opiekę nad nim powierzyli grupie Lepsze Wnętrza. W ramach obowiązków umownych architekt Agnieszka Kolasa z KWW – architekci opracowała projekt apartamentu wraz z dokumentacją zgody na pozwolenie na budowę oraz pełniliśmy nadzór podczas generalnego remontu. Od 2003 roku z największą starannością troszczymy się o kondycję nieruchomości, jak również, w porozumieniu z właścicielami koordynującymi formalności drogą mailową, zajmujemy się sprawami wynajmu apartamentu.

Apartament przygotowany jest z myślą o wszelkich potrzebach mieszkańców i wygodach korzystania – do dyspozycji lokatorów są meble oraz akcesoria, takie jak ręczniki, pościel, wyposażenie kuchni i łazienki oraz zastawa stołowa; można się więc wprowadzić do niego jedynie z walizką w ręku.

W ciągu lat mieszkanie było wielokrotnie wynajmowane przez zagranicznych klientów, głównie na długie terminy. Obecnie jest ono wynajmowane na krótkie terminy.

Przebudowa mieszkania

Dzięki przeprowadzonemu przez grupę KW – architektura generalnemu remontowi i zaprojektowaniu aranżacji, mieszkanie jest w stanie idealnym oraz spełnia wszelkie wymagania i oczekiwania lokatorów. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z remontu.

Zdjęcie przedstawia rzut architektoniczny nieruchomości przed przebudową. Jej celem było uzyskanie dwóch niezależnych sypialni z osobnymi łazienkami i otwartą częścią wspólną oraz umieszczenie jak największej ilości miejsca do przechowywania w ścianach, co zapewniło wynajmującym maksymalną swobodę w wykorzystaniu przestrzeni mieszkania.

Zdjęcie prezentuje drzwi, które w czasach, gdy mieszkanie należało jeszcze do Jana Józefa Lipskiego, otwierano, by stworzyć większą przestrzeń, mogącą pomieścić jak najwięcej słuchaczy wykładów Latającego Uniwersytetu. W miejscu drzwi dzisiaj znajduje się kuchnia, a drzwi z pełnym szacunkiem dla ich wyjątkowej historii, zostały wstawione do innego mieszkania w nowym budownictwie na osiedlu “Przy Oranżerii “ projektu JEMS.

A to zdjęcia przestawiające ostatnie z szeroko zakrojonych prac remontowych. Dzięki sprawnej współpracy architektów i ekipy remontowej, mieszkanie zyskało nowy, wspaniały wygląd.