To zestawienie, stworzyliśmy ze zdjęć ostatnio udostępnianych jako inspiracje na naszej stronie Facebook – owej: www.facebook.com/lepszewnetrza .

Wnętrza bardzo ogólnie można podzielić na;

oparte na białej bazie:

Biało-szare, stonowane, bez wyraźnych akcentów kolorystycznych. Jedyne odejście od wszechobecnej bieli lub szarości mogą stanowić elementy drewniane, ocieplające tonację lub fragmenty surowego betonu dające bardziej nowoczesną surowość.

Białe z wyraźnymi akcentami czarnymi, w mniejszym lub większym stopniu tworzące kontrasty

 Białe, jasne z wyraźnymi elementami w żywej kolorystyce, będącymi urozmaiceniem w monochromatycznej przestrzeni opartej na bielach.

Wnętrza z dominującą bielą mają w sobie dużo uroku ale wymagają konsekwencji w doborze detali. Są charakterystyczne dla  wnętrz skandynawskich, a także powielane wraz z modą pod każdą inną szerokością geograficzną w tym są także lubiane w Polsce. Taka konsekwentna stylizacja doskonale nadaje się do wszystkich pomieszczeń, również do pokoi dziecięcych. Lubiana jest między innymi za delikatność, chociaż wnętrza z graficznymi kontrastami potrafią być mocno energetyczne i wyraziste. Biel jest bazą dla wnętrz zarówno klasycznych, nowoczesnych i eklektycznych, tworząc tło dla eksponowania i podkreślenia jakiegoś elementu historycznego w nowoczesnej tkance lub nowoczesnego w historycznych pomieszczeniach.

 

Kolorowe:

Delikatne, oparte na tonacji pastelowej ( czyli łączenie barw opartych też na bieli ale z niewielką ilością kolorowych pigmentów, łączące wiele barw w wyrównanym stopniu, tworząc harmonijną kompozycję wielu akcentów ). Bardzo często łączą też różne desenie i faktury, są bogate w  elementy tworzące kompozycje wystroju.

Bardziej żywiołowe, wyróżniające się mocnymi kolorami ( duże ilości pigmentów, czernie), mogą być bardzo bogate w formy, kształty, desenie, zestawiając ze sobą różne style. Mogą też zostać zastosowane mocne kolory we wnętrzach bardziej surowych w formie, konsekwentnych w stylu.  Kontrasty dominujących barw w  nowoczesnych przestrzeniach, wspaniale komponują się z takimi elementami jak surowa cegła, drewno czy beton.

Wystrój i kolorystykę należy dobrać do swojej osobowości, do charakteru architektury lub zastanych elementów, aby podkreślić ich urodę i charakterystykę. Wybór rozwiązań powinny przewidywać upodobania i sposób życia jego użytkowników, tak aby mogły zachować swoją urodę na dłużej niż do momentu wprowadzenia. Mocne kompozycje nie są dobrą propozycją w mieszkaniach przeznaczonych na wynajem. Jednak biorąc pod uwagę to, że chcemy aby nasza propozycja wyróżniała się z pośród innych możemy zastosować akcent w części mieszkania, dopasowany do całości. Jeżeli w mieszkaniach przygotowywanych na wynajem krótkoterminowy wybierzemy określoną stylizację ze względu na jej oryginalny charakter, to może ona spowodować wybór właśnie tego apartamentu, stając się jego atutem.

 

  •  zdjęcia:
  • www.facebook.com/labelmagazine,
  • www.facebook.com/boLKV,
  • www.facebooc.com/wnetrzeiogród,
  • http://www.housetohome.co.uk, 
  • www.facebook.com/ELLEDECOR,
  • www.faceboo.com/livingetc,
  • www.faceboo.com/revistaad, Mebel- partner,
  • www.facebook/IndiviDesignSquad,